5.12.2010

tanrı var
ama
beni farketmesi için eline tutuşturacak kadar nakitim yok..
tanrının beni görmesi için param olması gerek,
para kazanmak içinse kimyaya katlanmama
ancak o zaman
tanrı beni görebilir
ve
duyabilir,
hatta istersem kalçamı bile mıncıklayabilir..
ama hiç yeteri kadar nakitim yok
ve hiç bir zaman ihtiyacım olduğu kadar nakitim olmaz,
ve tanrı sadece nakitle çalışıyor..

3 yorum:

  1. Melekler birleşip Tanrı'yı katletmiş olabilirler.Sonra da kim Tanrı olacak diye birbirlerine girmişlerdir muhtemelen.20 yıldır terkedilmiş gibiyim.Bu kader olamaz.Eğer dediğim gibiyse boşa para atmış olacağız...

    YanıtlaSil
  2. buraya nette sıkıntıdan dolanırken geldim nerden geldim tam bilmiyorumda galiba penguenden geldim, "Op-Amp" bir mesaj yazmak istedim yazılarına göz gezdirirken, tanrı neyle çalışır yada çalışmaz pek orasına karışmam ama insanın içinde aşk kalmayınca gözünün önündeki hiç bir şeyi göremiyor insan, sanırım biraz kalbini temizlemen gerek. Hiç para yaktın mı ? Hiç tanımadıgın bi çocuğa bişeyler ısmarladın mı ? Hiç heryerde gezen mendilci cocuga para yerine sıcak çikolata ısmarladın mı ? Hiç televizyona perdeyi açıp camın yansımasından baktın mı ? Çiçeklerdeki renk sayısını saymayı hıc denedın mı ? Yağmur yağdığında hangi böceklerin kaçıp, hangilerinin dışarı çıktığını düşündün mü hiç ? Hiç korktuğun hayvanlara ula o beni ıssıracağına ben onu ıssırayım diye üstüne gittin mi ? Dünya o kadar mükemmel ki, deneyecek çok şeyim var :) Tavsiye Ederim, Sağlıcakla Kal..

    YanıtlaSil
  3. Yaratan, her şeyde mevcuttur öyle ki sana bunları düşündürüp yazdıran da O'dur, çünkü -herkes gibi- senin de tekamülünde çeşitli aşamalardan geçmen gerekmektedir. Yani haticeye değil, neticeye bakman faidelidir. ;) Saygılar.

    YanıtlaSil